Sıhhi Tesisat

Sıhhi Tesisat Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sıhhı tesisat hizmeti alırken müşterilerin dikkat etmeleri gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Sıhhi tesisatın önemini anlamak için ne işe yaradığının çok iyi bilinmesi gerekmektedir. Genel olarak sıhhi tesisat, yapı için gerekli olan suyun teminini ve depolanmasını kapsamaktadır. Elbette ki sınırları daha geniştir. Suyun ısıtılmasından tutun da yumuşatılmasına, basınçlanmasına ve en son dağıtılmasına kadar uzanan geniş bir yelpazede işlevi bulunmaktadır.

Sıhhi tesisat hizmeti alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus bu konunun direkt olarak sağlığınızla ilişkili olduğunu bilmenizdir. Su hayattır. Kullandığınız suyun temiz olması, tahliye edilmesi gereken pis suyun düzgün şekilde tahliye edilmesi, suyun temiz bir şekilde saklanması başta sizlerin ve çocuklarınızın geleceği içim çok önemlidir.

Tesisat mühendisliği günümüzün en önemli konularından bir tanesidir. Yaşam alanları oluşturulurken mimarlar boru geçiş yerleri ve cihazların konumlandırılmasıyla ilgili çalışma yapmalıdır. Bu geçiştirilebilecek bir husus değildir.

Sağlıklı Sıhhi Tesisat Sisteminin Özellikleri

  • Bina & Yapı sakinleri için temiz su sağlamak

  • Basınç sistemi içermesi ve basıncın düzgün bir şekilde ayarlanmış olması.

  • Gerekli durumlarda suyun depolanabilmesi, deponun sağlıklı bir şekilde suyu saklayabiliyor olması

  • Pis su için kurulu drenaj sisteminin tıkanma ya da kirlenmeye karşı korunaklı olması yani tıkanmaya ve kirlenmeye olanak tanımaması

  • Normal bir sıhhi tesisat ömrü için kaliteli ve yapıya uygun boru ve donanım malzemesi seçimi.

  • Temiz ve pis su sistemlerinin birbirinden yalıtılması ve bu işin düzgün bir şekilde gerçekleştirilip havalandırmanın yapılması

Yukarıdaki maddeler genel olarak sağlıklı sıhhi tesisat yapısının özelliklerindendir. Sıhhi tesisat, işinin ehli olan sıhhi tesisatçılara yaptırılmalıdır. Tesisatçıların temel amacı temiz suyun sağlıklı bir şekilde kullanım noktasına iletilmesini sağlarken yine pis suların ise düzgün bir şekilde atılmasını sağlamaktır. Temiz su ile pis suyun birbirine karıştırılmaması ve havalandırılması hayati önem sağlamaktadır. İşinin ehli olmayan tesisatçıların kurdukları sistemler insan sağlığına mal olmaktadır.

Sırf ucuz olsun diye kurulan sistemler uzun vadede daha pahalıya gelmekte ve pek çok zarar vermektedir. Kurumumuz sizlere sıhhi tesisat konusunda yetkin ve güvenilir bir hizmet sunmaktadır. İletişim numaralarımızdan bizleri arayabilir, merak ettiğiniz sorularınızı iletebilirsiniz.

Adres: Yunuseli Mahallesi, Dizdar Cd. 11/A, 16180 Osmangazi/Bursa

Tel: 0542 231 26 39  – 0537 719 64 79